Aank Nini Burgum 2019In Friesland zijn viijf departementen lid van het landelijke Nut. Departement Bergum is met 400 leden het grootste. Nini van Huizen-Dijk is voorzitter van dit Nutsdepartement en vertelt over ‘haar departement Burgum'.

 ‘Zeven jaar geleden werd mij gevraagd om bestuurslid te worden van ‘t Nut Burgum. Mijn eerste reactie was: “Dat jullie aan mij denken, dat vind ik een hele eer.” Ik had veel bewondering voor ’t Nut Burgum. Het programma vond ik elk jaar boeiend en verrassend. 't Nut is een van de oudste verenigingen van de gemeente en bovendien het grootste Nutsdepartement van Nederland. We hebben 400 brievenbusleden en een wachtlijst van tien leden. Tja, “ Hoe doen jullie dat?”, wordt er vaak gevraagd. Ik ben ervan overtuigd dat het te maken heeft met een zeer enthousiast jong en betrokken team. Bovendien hebben we een rijke Friese cultuur. Onze voertaal is Fries, maar ook een groot deel van onze voorstellingen zijn Fries. Dat is dichtbij en herkenbaar.

Vorig jaar hebben we onze leden getrakteerd op een “mega” voorstelling, Slava’s Snowshow in het kader van Leeuwarden, culturele hoofdstad 2018. Dit was een doorslaand succes. Het komende jaar willen we deze traditie voortzetten. We nodigen onze leden tegen een geringe bijdrage uit om met een partyschip over de Friese wateren te varen naar Leeuwarden.
Verder hebben we een gevarieerd programma met muziek, cabaret, diner dansant en lezingen in de Bieb. De voorstellingen zijn in de “Pleats”, een prachtig gerestaureerde boerderij in het centrum van Burgum. Elke Nut-avond trekken we een overvolle zaal. Dat is ook de reden dat we genoodzaakt zijn om een wachtlijst te hanteren. In de zaal kunnen max. 225 mensen. Het leuke van mijn voorzitterschap is, dat ik heel veel mensen heb leren kennen. Door de verschillende vergaderingen in de regio, maar ook in het land. Voor de toekomst hoop ik dat we een bloeiende vereniging zullen blijven, waar we onze leden kunnen trakteren op cultuur en kennisverbreding. Per slot van rekening past dit nog steeds bij de doelstelling zoals die 220 jaar geleden werd vastgelegd.' 

Nini zit naast haar werk vor het Nut niet stil.

'Naast het voorzitterschap van ‘t Nut, ben ik mantelzorger voor mijn lieve moeder, bijna 90 jaar. Ik zing in een vrouwenpopkoor en werk bij de VVV Leeuwarden als informatrice. Ik fiets graag, dit jaar de Elfstedentocht met een aantal overnachtingen.'

De laatste foto die u (met uw telefoon) maakte,  welke is dat en wat kunt u erover vertellen?

'Mijn meest recente foto op mijn telefoon is gemaakt in Wilhelmshaven (Duitsland). Jaarlijks is daar een kranslegging bij het monument Kamp “Schwarzerweg”. Mijn vader heeft daar gevangen gezeten in WO II. We herdenken de slachtoffers die daar zijn omgekomen.'

De toekomst van het Nut ziet Nini graag feestelijke tegemoet.

'Tenslotte wens ik ’t Nut, inmiddels al aardig oud nog vele jaren. Het zou mooi zijn als de kleine noodlijdende verenigingen ondersteuning zouden kunnen ontvangen van het landelijk Nut.'

Enne doe eens gek….
Binnenkort bestaat het Nut 250 jaar. Dat moet gevierd worden! Ik “dagdroom” om Ziggo Dome af te huren. Alle leden uit te nodigen, voor een voorstelling van André Rieu.’

De snelle keuzevragen:

- Een tentoonstelling of lezing;
- Geld schenken of meehelpen aan goede doel
- Vertrouwen of controleren
- Principes of meebewegen
- Vergaderen of verjaardag schoondochter
- Natuurvakantie of cultuurreis
- Mojito of glas wijn
- bridge of klaverjassen
- Windows of Apple
- Netflix of NPO
- Whatsapp of e-mail
- Jong of ervaren